Latécoère Czech Republic

Posunout dolů
Název projektu:

Latécoère Czech Republic, Praha

Lokalita:

Praha, ČR

Kategorie:

Průmysl Řízení osvětlení WEBserver

Realizace:

2019 - 2020

Použité produkty:

WEBserver-20-DIN-S, Vizualizace, Energetický monitoring, Plánovač, Reportér, RemoteAccess

Info o budově:

Pražský závod s bohatou historií se pod vlajku Latécoère připojil v roce 2000. Je to jeden z mála závodů leteckého odvětví, jehož know-how obrábění tvrdých kovů a povrchové úpravy uznávají přední světoví výrobci letadel.

Závod Letov byl založen v roce 1918 a od konce první světové války se zde vyráběla letadla. Po druhé světové válce Letov své zkušenosti přenesl do licenční výroby vojenských letadel a také do výroby křídel ruských stíhacích letounů MiG-19 a MiG-21. Největší rozmach zažíval český závod v 50. až 80. letech, kdy zaměstnával na 2500 zaměstnanců. Na základě těchto svých bohatých zkušeností také Letov v 60. letech zahájil vývoj a poté i výrobu simulátorů letu. Na počátku 90. let začal podnik pracovat pro Airbus a vyráběl nouzové dveře pro A321. Zhroucení východního bloku v 90. letech však mělo na závod dopad. Závod se rozdělil na několik částí, které byly privatizovány a jednu z nich odkoupila společnost Latécoère.

Skupina Latécoère do českého závodu významně investovala a další investice probíhají i v současnosti. Velké části provozů prošly rekonstrukcí, vznikly také nové výrobní prostory. Nyní se závod specializuje na výrobu dílů z obtížně obrobitelných kovů, hliníkových slitin a kompozitních materiálů, provádí také povrchové úpravy dílů, jak pro svoje zákazníky, tak i pro ostatní závody nadnárodní skupiny Latécoère. Vedle této v rámci skupiny specializované činnosti letňanský závod Latécoère zajišťuje výrobu a montáž dveří do několika typů obchodních letadel Dassault.

V závodě aktuálně pracuje přes 425 zaměstnanců.

Info o projektu:

V rámci optimalizace provozních nákladů a snižování energetické náročnosti došlo v letech 2019 a 2020 k rekonstrukci osvětlení a kompletní přechod na LED technologie.

Kombinace moderních svítidel se špičkovým řídicím systémem Helvar přinesla významné úspory elektrické energie při dosažení výrazně kvalitnějšího osvětlení na pracovištích. Celkem 4 výrobní haly jsou propojeny místní počítačovou sítí a monitorovány centrálním WEBserverem na bázi SSI Framework. Správce objektu oceňuje zejména propracovaný energetický monitoring s možností exportu dat do MS Excel. Neméně významným přínosem je možnost vzdáleného on-line monitoringu všech hal s možností ručního nebo automatického zhasnutí pracovišť na konci pracovní doby.

KONTAKTY

Máte dotaz? Rádi vám
poradíme a pomůžeme

Spojte se s námi