PALLADIUM Praha Obchodní centrum

Posunout dolů
Název projektu:

Rekonstrukce OC PALLADIUM

Lokalita:

Praha, ČR

Zákazník:

Union Investment

Realizace:

2020–2021

Použité produkty:

WEBserver 60 RACK, Vizualizace, Plánovač, Reporter, Energetický monitoring, Remote

Info o zákazníkovi:

PALLADIUM je moderní nákupní centrum s nejširší nabídkou obchodů, restaurací a služeb uprostřed historické Prahy. Citlivé propojení historických prvků s moderní architekturou vytváří jedinečnou atmosféru, která činí z nakupování opravdový zážitek.

Budova PALLADIA (její retailová část) je držitelem celosvětově nejrozšířenějšího certifikátu BREEAM, který hodnotí komplexně kvalitu budovy v 10 kategoriích: energie, zdraví a vnitřní prostředí, inovace, využití půdy, materiály, management, znečištění, doprava, odpad a voda. BREEAM má pětiúrovňovou hodnotící stupnici a PALLADIUM v ní dosáhlo na druhou nejlepší – Excellent.

Info o projektu:

V rámci projektu rekonstrukce osvětlení byl instalován WEBserver jako nástroj pro on-line monitoring nové světelné soustavy. Veškeré osvětlení ve společných prostorech, jako jsou chodby, eskalátory, vstupní haly, fasáda se světelnou reklamou, je řízeno systémem Helvar a detailně monitorováno pomocí WEBserveru. Operátor má k dispozici na jedné přehledové obrazovce informace o globálních provozních stavech, režimech a případných poruchách systému.

Zároveň má operátor možnost přejít na detailní zobrazení dílčích částí budovy a přehledně vidět souvislosti po jednotlivých podlažích, rozvaděčích a okruzích. Tato zobrazení významně zefektivňují servis a údržbu systému. Dá se říct, že vizualizace do jisté míry nahrazuje dokumentaci skutečného stavu. Mezi hlavní benefity vizualizace patří především její dostupnost a dálková indikace každého prvku systému v reálném čase.

Neméně významným přínosem vizualizace je centrální ovládání systému – dispečer může opět postupovat po úrovních podle toho, co zrovna potřebuje udělat. Operátor má také možnost jedním virtuálním tlačítkem zvolit provozní režim pro celou budovu, ovládat celé podlaží nebo jednotlivé sekce (skupiny) svítidel. Pokud je potřeba určitou sekci "vyjmout" z automatického provozu a nechat svítit na plný výkon nebo naopak zhasnout – důvodem může být například odstavení části obchodního centra, servis nebo úklid – může operátor velmi jednoduše a intuitivně nastavit v grafické vizualzaci. Dokonce má možnost nastavit každé jednotlivé svítidlo.

Osvětlení obchodního centra není statické, ale v průběhu dne se mění intenzita a případně i barva jednotlivých svítidel. Některé lustry a LED pásky jsou v provedení Tunnable White a jiné jsou dokonce RGBW. Plánovač vyvolává během dne různý poměr intenzit a mění teplotu chromatičnosti. Tímto efektem je navozena požadovaná atmosféra dle scénáře definovaného provozovatelem obchodního centra.

Třešničkou na dortu je ovládání designových lustrů od českého výrobce Preciossa. Tyto lustry jsou vybaveny autonomním řídicím systémem, který je po datové komunikaci integrován do jednotné grafické nadstavby – WEBserveru. Operátor tak má možnost vybrat z předvolených statických nebo dynamických scén, upravit intenzitu nebo lustry zcela vypnout.

KONTAKTY

Máte dotaz? Rádi vám
poradíme a pomůžeme

Spojte se s námi